Instalacje fotowoltaiczne od aleo solar dla trzech polskich gmin
21.03.16

Niemiecki producent paneli aleo solar dostarczył trzem polskim gminom instalacje fotowoltaiczne. Uroczyste otwarcie jednej z instalacji 3kWp na dachu budynku Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteki w Choceniu (kujawsko-pomorskie) odbyło się w przeszłym tygodniu. Identyczne instalacje, również składające się z 10 modułów 300Wp, falowników i optimilizatorów firmy Solaredge oraz podkonstrukcji od Lorenz Montagesysteme zostały uruchomione na dachu siedziby urzędu gminy w Kowalu oraz Urzędu Miejskiego w Lubrańcu. Oficjalne otwarcie tych instalacji w obecności władz poszczególnych miast miało miejsce w połowie marca.Elektrownie fotowoltaiczne zostały zamontowane przez PV-Expert Maripa Sp z o.o. we współpracy z firmą montażową Gramar. Wydajność instalacji w produkcji prądu przyjaznego środowisku można sprawdzić na ekranach udostępnionych we wszystkich trzech budynkach.

Zainstalowane 300-watowe wysoko wydajne moduły zostały wyprodukowane w Prenzlau, Brandeburgia – około 50 kilometrów na zachód od Szczecina – przez firmę aleo solar, która od 15 lat specjalizuje się w produkcji paneli wysokiej jakości. Na całym świecie zamontowano już ponad 1 gigawat modułów produkcji aleo solar. W ostatnim czasie wzrósł udział dostaw do Polski.

„Polski rynek fotowoltaiczny ma jeszcze dużo do nadrobienia“, mówi Kamil Jattschak, przedstawiciel aleo solar na Polskę. „Zainteresowanie naszymi wysoko wydajnymi modułami wśród polskich instalatorów rośnie – co obserwujemy po zwiększającej się ilości wizyt w naszej fabryce w Prenzlau.“ Oprócz samych modułów fotowoltaicznych ze strony instalatorów jest również zapotrzebowanie na wsparcie techniczne oferowane przez aleo solar lub lokalnych dystrybutorów firmy przy obliczeniach systemów fotowoltaicznych. Jako dostawca rozwiązań kompleksowych aleo solar oferuje wszystkie komponenty systemów fotowoltaicznych, dzięki czemu moduły, falowniki i system montażowy są optymalnie dobrane.Producent zwraca w fabryce w Prenzlau dużą uwagę na zapewnienie jakości – począwszy od dostaw ogniw fotowoltaicznych i kończąc na pomiarach gotowych modułów aleo solar wprowadził liczne kontrole jakości na wszystkich etapach produkcji. W rezultacie widać wysoki uzysk energii, dzięku czemu aleo solar jest jedną z najczęściej nagradzanych firm i dostaje najwyższe noty w testach niezależnych instytucji. Między innymi od sześciu miesięcy aleo solar posiada certifikat PID FREE.

 

aleo solar
aleo solar GmbH produkuje w Prenzlau (Brandenburgia) wysokiej jakości moduły i oferuje na całym świecie systemy fotowoltaiczne. Firma została założona w 2001 roku i obecnie zatrudnia około 330 pracowników, ciesząc się wieloletnim doświadczeniem i specjalizacją w produkcji modułów. Od 2014 r. Aleo solar należy do dużego producenta wlewek wafli SAS (Sino American Silicon Products Inc.) z siedzibą główną w Hsinchu na Tajwanie. Firma aleo jest spółką córką producenta, realizującego samodzielnie cały łańcuch produkcyjny od opracowania i produkcji wlewek, wafli i ogniw do dostawy gotowego modułu solarnego.

Kontakt prasowy

aleo solar GmbH
Andrea Krug
Tel. +49 39848 328 1420
Mobil +49 162 25522 44
Andrea.Krug@aleo-solar.de